ביטוחי פנסיה וגמל

עם השנים החולפות מתקרב מועד הפרישה לגמלאות, שלאחריו לא תיכנס עוד המשכורת החודשית לחשבון הבנק. בנוסף, במקרים של פגיעה בכושר העבודה או לאחר פטירה עלולה המשפחה להיקלע למצוקה כלכלית חמורה. מסיבה זו קיימים מספר ערוצי חיסכון שמטרתם להבטיח כי אתם ובני משפחתכם תמשיכו ליהנות מהכנסה קבועה ומרמת חיים נאותה. ואולם, הבחירה בתוכנית המתאימה לכם אינה עניין של מה בכך, ונדרשת הבנה בתחום על מנת לשקלל ולהתחשב במכלול הגורמים האישיים והפיננסיים. אייל אלמוגי ביטוחים מלווה את לקוחותיה הפרטיים והעסקיים באופן שוטף, ומספקת להם ייעוץ והתאמה של ביטוחי פנסיה וגמל לאורך השנים.

ביטוח פנסיוני

מדי חודש מעבירים עובדים ומעסיקיהם תשלומים לתוכניות ביטוח מנהלים ולקרנות פנסיה, אשר מטרתן להגן על רמת החיים של המשפחה לאחר פרישה, בעת אובדן כושר עבודה או פטירה. הביטוח מורכב מהפרשות המעסיק לפיצויים, לתגמולים ולרוב גם עבור אובדן כושר עבודה, וזאת לצד הפרשה של העובד לתגמולים. ההפרשות המותרות בחוק מצד המעסיק הן 8.33% לפיצויים ו- 7.5% לתגמולים, ומצד העובד 7% לתגמולים כאשר ההפרשה המינימאלית הינה בשיעור ההפרשה לפנסיית החובה. גם עובדים עצמאיים רשאים להפריש עד 16% מהכנסתם לביטוח פנסיוני, ועד הכנסה כוללת של 4 פעמים השכר הממוצע במשק. יש לציין כי כיום הביטוח הפנסיוני הינו בגדר חובה עבור שכירים ומזכה את העובד בזיכוי מס חודשי, בעוד עובדים עצמאיים נהנים מניכוי וזיכוי המקטין את חבות המס והביטוח הלאומי המוטל על העצמאי.

חשוב לדעת כי הבחירה בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים הינה אישית ונתונה לשיקולו של העובד או המבוטח, ומלבד זאת תקרות ההפרשה משתנות מעת לעת כך שיש לעדכן את הביטוח. לאייל אלמוגי ביטוחים ניסיון עשיר וידע מעמיק, המאפשרים לה להתאים ללקוחותיה את התוכנית הפנסיונית המתאימה ביותר. אנו דוגלים במתן שירות זמין ואדיב לכל אורך הדרך, ובמציאת הפתרונות הכדאיים ביותר שיבטיחו את עתידכם.

קרנות השתלמות

קרנות ההשתלמות הוקמו במקור על מנת לממן השתלמות מקצועית של עובדים בישראל, אך כיום מדובר בתוכניות חיסכון לכל דבר הפטורות ממס. בקרן זו מפקידים עובדים ומעסיקיהם כספים מדי חודש בהתאם לגובה השכר ולתקרות הקבועות בחוק, כאשר לאחר 6 שנים יכול העובד למשוך את הכספים מבלי לשלם מס. כמו כן, ניתן לפדות את הכספים מוקדם יותר לצורך השתלמות מקצועית או בעת פרישה, אך משיכה זו כרוכה במיסוי. את קרן ניתן לפתוח רק לעצמאי או לשכיר בהשתתפות המעסיק, וכן לחברי קיבוץ במעמד של עמית שיתופי.

חשוב לדעת כי בניגוד לקרנות השתלמות כלליות, בהן נתונה השקעת הכספים לשיקולו של הגוף המנהל בלבד, אייל אלמוגי ביטוחים עובדת בעיקר עם קרנות מסלוליות. בקרנות אלו ניתן לבחור בין מספר מסלולי השקעה, וכך אנו שולטים בתנודתיות שוק ההון לקבלת תשואה אופטימאלית. לקוחותינו נהנים מליווי צמוד, מהסבר מפורט אודות פעילות הקרן, ומניהול סיכונים המתאים לצרכיהם האישיים.

קופות גמל

בעבר נהגו להפריש חסכונות בבנק לקופת גמל, כשלאחר 15 שנים ניתן היה למשוך את הכספים פטורים ממס. ואולם, החל משנת 2008 נסגרה האופציה למשיכה הונית של קופות גמל, כך שחשוב לבדוק אם הינכם מפרישים עדיין כספים לקופות גמל בבנק. זאת מאחר שלעיתים ההפרשה אכן נכונה ומשתלמת, אך במקרים אחרים אינה כדאית מבחינה כלכלית. כמו כן, חשוב לדעת שקיימות לא מעט קופות גמל המציעות מסלולים שונים, ושניתן לנייד את הכספים שבקופה ללא עלות לכל קרן פנסיה או קופת גמל בשוק. אנו מסייעים ללקוחותינו לבחון את כדאיות הפרשותיהם לקופות הגמל וכן להתאימן מבחינת רמת הסיכון, וזאת לאחר בדיקה כלכלית ועל פי רצונות המבוטח.

פתרונות לגיל השלישי

לאחר הפרישה תבקשו בוודאי להמשיך וליהנות מרמת החיים בה הורגלתם, ובנוסף לכך בגיל השלישי משתנים הצרכים המשפחתיים והבריאותיים, בעוד הזמן הפנוי גדל באופן משמעותי. לכן, תשלומי הפנסיה נעשים לגורם משמעותי ביותר בגילאים אלו, אך אינם מגיעים לרמת השכר החודשי של שנות העבודה. כך מתעוררת השאלה הבוערת כיצד להגדיל את ההכנסה החודשית של המשפחה, וחשוב לדעת שישנם מספר אפיקים שבאמצעותם תוכלו להשיג את המטרה. אייל אלמוגי ביטוחים מסייעת ללקוחותיה למצוא פתרונות כלכליים לשנות הפרישה, המבטיחים להם הכנסה קבועה בהתאם לצרכיהם המשתנים. כמו כן, אנו מפנים את משפחות המבוטחים למרכז ייעוץ לגיל השלישי ללא עלות, לצורך בדיקה וניתוח של המצב.